A rendszeres tisztitás és ápolás a rendeltetés szerinti használat részét képezi!
A lábbeli élettartamát, a minőségén kívül nagymértékben befolyásolja a viselés utáni rendszeres tisztítás, ápolás.
Fontos! A szakszerű, gondos ápolás hiánya az esztétikai károsodás mellett a lábbeli felsőrész és egyéb anyagainak természetes öregedését is meggyorsítja, a lábbeli idő előtti elhasználódásához vezet!
Termékeink döntő többsége természetes bőrből készül.
A bőr természetes tulajdonságából, rostszerkezetéből adódóan egy idő után beázhat. A különböző típusú membrántechnológiával készült ún. „TEX”-es, Gritex, Sympatex,Spotex stb. lábbelikkel az évszaknak megfelelő technikai zokni közreműködésével száraz lábbal érhetünk célba esős, havas időben.
A technológia egy vízálló és egyben légáteresztő anyag-laminátumon alapul. Ha ki akarjuk aknázni a bélésben rejlő lehetőségeket, mindenképpen fordítson gondot a külső héj időnkénti ápolására. A cipő külső részének ápolása-impregnálása azonban itt is nélkülözhetetlen a jó tulajdonságok évekig tartó megőrzéséhez.
Néhány tanács, figyelmeztetés, melyek figyelmen kívül hagyása a lábbeli károsodásával, ezáltal a szavatossági jogok elvesztésével járhat!
A zárt felsőrészű lábbeliket csak zoknival viselje
A záróelemeket (fűző, tépőzár, stb.) minden le- vagy felvétel alkalmával oldja, ill. rögzítse, mert a kéregrész és/vagy a szárrész záróvonali része károsodhat
A záróelemeket olyan szorosan rögzítse, hogy a sarok a bélés károsodásának elkerülése érdekében csak minimálisan mozoghasson a cipőben
A lábbeli felhúzásakor használjon cipőkanalat
Használat után sámfázza ki a cipőt, vagy a fejrészét tömje ki papírral, hogy a hajlási ráncok kisimuljanak!
Az átnedvesedett lábbeliket lehetőleg naponta váltsa! A nem izzadós láb is termel izzadságot, amit a bélés/béleletlen lábbeli esetén a felsőbőr húsoldala/ magába szív. Ezt le kell tudja adni, ezért kell pihentetni, szellőztetni a lábbelit. Ellenkező esetben az anyagok idő előtt tönkre mennek.
Az időjárásnak megfelelő lábbelit viseljen